top of page
פרשת כרמל מעודה
כרמל מעודה גננת מתעללת
לירז נתן מתעללת

פרשת כרמל מעודה

פעוטון ״בייבי לאב״ בראש העין

אחד ממקרי ההתעללות המפורסם והנורא ביותר שידעה המדינה עד כדי כך שהפרשה הביאה לשינוי משמעותי במאבק נגד כל מי שנוקט אלימות כלפי ילדים קטנים במסגרת חינוכית רגישה כל כך.

הפרשה החלה כאשר הגננת, כרמל מעודה, אז בת 25, הייתה הבעלים של פעוטון בשם "בייבי לאב" בראש העין, אליו הגיעו פעוטות בגילאים שלושה חודשים עד שלוש שנים נחשפה על ידי אחת הסיעות שהתפטרה עם החשיפה למקרי ההתעללות ועל ידי הורים מודאגים שהילדים שלהם הגיעו מהפעוטון עם סימני חבלה. ההורים פנו למשטרה, והיא פתחה בחקירה.

במהלך החקירה, המשטרה מצאה תיעוד של מעודה מתעללת בפעוטות. כרמל מעודה אף הזמינה טכנאי כדי שזה ימחוק את הסרטונים אך הורי הילדים הצליחו לשים את ידם על ההקלטות בטרם נמחקו.

 

כרמל מעודה נידונה ל9.5 שנות מאסר בפועל ותשלום פיצויים להורים הפעוטות בסך 400 אלף שקלים. זהו העונש החמור ביותר שנגזר אי פעם בישראל על מטפלת או גננת מתעללת בישראל (להבדיל, במקרה של הסייעת אינה סקיבנקו, שהורשעה בהריגת התינוקת יסמין וינטה ונידונה ל-17 שנות מאסר, גזר הדין החמור נובע מן ההריגה ולא מן ההתעללות).

גזר הדין שניתן למעודה בחודש יולי 2021 ותיאר בפירוט את יחסה של מעודה לפעוטות בגן שאותו ניהלה: "ביצעה עבירות קשות בפעוטות - בין היתר ישבה עליהם, קשרה אותם, העמידה אותם עם הפנים לקיר, הצליפה בהם וחסמה את האוויר שלהם".

פסק הדין המלא

הפרשה נחשפת לאחר שהסייעת אור יחיא שעבדה בגן נחשפה לאלימות קשה שהפעילה כרמל מעודה נגד הפעוטות והגישה תלונה במשטרה.

יוני 2019

השוטרים מגיעים לפעוטון ומצליחים לשים את ידם על סרטוני האבטחה בטרם הטכנאי אותו הזמינה כרמל מעודה על מנת שימחוק את הסרטונים הגיע לגן.

לאחר פרסום הסרטונים בתקשורת, הוצתו הפעוטון ובית משפחתה של כרמל מעודה, אשר נמצאו באותו זמן בתוך מבנה מגורים. לבית נגרם נזק כבד. המצית נעצר ונידון לשלוש וחצי שנות מאסר ולפיצויים בסך 50 אלף שקלים.

יולי 2019

כרמל מעודה מורשעת בעבירות של התעללות ותקיפת פעוטות.

דצמבר 2020

גזר הדין: כרמל מעודה נידונה ל-9.5 שנות מאסר בפועל.

בנוסף, נקבע כי עליה לפצות ב-400 אלף שקלים את הורי עשרת הפעוטות בהם התעללה.

לירז נתן, הסיעת, נידונה ל24 חודשי מאסר בפועל.

יולי 2021

נסיון ערעור מטעם סנגוריה של כרמל, לטענתם העונש היה חמור מדי.

עורכי הדין של כרמל מעודה משכו את הערעור לאחר שהשופטים רמזו יד ידחו את הערעור ואף ישקלו את החמרת העונש. 

ספטמבר 2021

 ב-30 בספטמבר החלה כרמל מעודה לרצות את עונשה בכלא נווה תרצה.

הסייעת לירז נתן משתחררת ממאסר לאחר שועדת השחרורים שדנה בבקשתה אישרה זו ולאחר שהמדינה לא התנגדה לשחרורה.

לירז נתן לא הביעה חרטה בבית המשפט או בפני ההורים, לא הודתה במעשיה ולאורך כל הדרך טענה לחפותה עד שהורשעה בהתאם לסרטונים המתעדים את מעשיה הכוללים מכות, משיכות של הראש, הצלפות, הטחות ועוד.

פברואר 2023

תקציר אירועים

פני הרשע

לירז נתן אלימות

לירז נתן

סייעת

כרמל מעודה אלימות בגן

כרמל מעודה

בעלת הגן

נאשמת 1: כרמל מעודה, בעלת הגן

הפשרה שזעזעה את המדינה, כרמל מעודה היא כל מה שמתאר רוע טהור. החל מההתעללויות בחסרי הישע שהיו תחת אחריותה בגן ועד נסיון שיבוש הליכי משפט כשהזמינה טכנאי על מנת שזה ימחוק את התיעודים בהם היא מתועדת מתעללת בצורה מזעזעת בילדי הגן. 

בהכרעת הדין נקבע כי הנאשמת, שהיא בעלת גן ילדים וגננת בגן, שהייתה אמונה על שלומם, ביטחונם ורווחתם של התינוקות והפעוטות בגן, בגילאי שלושה חודשים עד שלוש שנים, ביצעה במהלך התקופה הרלוונטית, פעם אחר פעם מעשי תקיפה והתעללות בתינוקות ובפעוטות בגן, יום אחר יום.

על פי כתב האישום:כרמל מעודה קשרה ידי קטין באמצעות חוט למשך דקות עד שעות, הרימה קטינים באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר והכל עד להטחתם ברצפה.

כרמל מעודה סטרה לפעוט בגן, והטיחה אותו על גבו על הרצפה .היא קשרה את ידיו באמצעות חבל מאחורי גבו, הפעוט צרח מכאבים ונפל על הרצפה בעודו קשור ומתפתל ושחררה אותו רק לאחר 28 דקות שבהן הפעוט צרח מכאבים ובכי אינסופי.

במקרה נוסף הנאשמת הטיחה את הפעוט בכוח לכיסא והשליכה אותו בחוזקה לתוך לול ולאחר כן הטיחה אותו בחוזקה בכיסא, צבטה אותו והטיחה את ראשו בשולחן.

כרמל מעודה משכה את ראשו של אחד הפעוטות לאחור בכוח עד שהוא נפל לאחור על הרצפה, והטיחה אותו על כיסא, לאחר מכן נטלה חבל וקשרה את זרועותיו מעל המרפק, והוא ניסה להתהלך בגן בעודו בוכה, ורק כעבור 35 דקות בהן היה קשור, הייתה זו פעוטה בגן שהתירה את החבל מידיו וסייעה לו.

במקרה נוסף, כרמל מעודה קשרה את ידיו של הפעוט בחבל כשידיו לאחור מעל מרפקיו וזאת כשהוא בוכה ומנסה להתנגד, למשך 15 דקות. לאחר כן, שבה וקשרה את ידיו של הפעוט מאחורי גבו למשך 54 דקות נוספות, ואף האכילה אותו בעודו קשור. הנאשמת הצמידה את ידיו של הפעוט מאחור בעודו שוכב על בטנו, וישבה על גופו.

במקרה אחר הכתה כרמל מעודה את הפעוט במצחו, והוא נהדף אל הקיר ובכה.

כרמל מעודה סטרה לפעוטות רבים, ישבה על הפעוטות, וכיסתה את פניהם לרבות ראשיהם ופניהם.

סטטוס משפטי:הורשעה בסה"כ 13 אישומים, ומתוכם חמישה אישומים כלפי שני קטינים, כלומר 18 מעשי התעללות בקטין.

יולי 2021: כרמל מעודה נידונה ל9.5 שנות מאסר בפועל, פיצויים בסך 400 אלף ש״ח.

לא ברור איך העונש של השטן הזאת לא היה בהתאם להרשעה במספר נסיונות רצח, אין דרך אחרת לתאר את הזוועות שהשטן הזאת עשתה ואנחנו נדאג שלעולם היא לא תוכל להסתובב בחוץ מבלי שאף אחד יכיר אותה וידע על הזוועות אשר עוללה לפעוטות חסרי ישע.

נאשמת 2: לירז נתן, סייעת

הסייעת המתעללת מגן הזוועות של כרמל מעודה התעללה בפעוטות רבים בגן אך השתחררה אחרי שריצתה פחות מחצי מגזר דינה המקורי.

לירז תפארת נתן, יד ימינה של כרמל מעודה הורשעה בסעיפים מחרידים ביניהם העמדת פעוטות למשך שעות עם הפנים לקיר, ללא אוכל, תוך שהם עושים את צרכיהם על עצמם, דחיפת אצבעות לפיהם בכוח, ריתוקם לכיסא באמצעות חולצתם, ישיבה על גב תינוקות והחזקת ראשיהם בכוח למזרון, דחיפת בקבוק אוכל בכוח לתינוקת ששוכבת על הריצפה תוך שהיא נלחמת ונחנקת ועוד מעשים נוראיים שאף עין לא יכולה להישאר יבשה אל מולם.

לירז נתן הורשעה במעשים איומים כגון: הנחת רגליה בחוזקה על אחת הפעוטות, הצמידה את גופה למזרן - וסטרה על ידה. במקרה אחר, שילבה ידיים של מספר פעוטות בכוח רב, גררה אותם בחוזקה והטיחה אותם בעוצמה ברצפה. לירז נתן נהגה להושיב פעוטות בחוזקה על כיסאות כשגב חולצתם מולבש על משענת הכיסא בכדי למנוע תזוזתם.

למרות התיאורים המזעזעים שבת השטן הזאת ביצעה בפעוטות חסרי ישע, המליץ שירות המבחן לגזור על לירז נתן עבודות שיאות בלבד אך כבוד השופט דרור קלייטמן דחה את ההמלצה והטיל על לירז נתן שנתיים מאסר בפועל. השופט אמר: "הגעתי למסקנה כי בהליך זה יש לתת משקל לצורך של הרתעת הרבים. דווקא בשל דבריה של הנאשמת כי ביצעה את המעשים בשל חשש ממעסיקתה ומתוך דאגה לפרנסתה, ישנה חשיבות לענישה מרתיעה שתעמוד לנגד עיניהם של אנשי צוות שיעמדו בפני מצבים דומים ואל מול החשש מאיבוד הפרנסה ירחף החשש מעונש חמור שיוטל עליהם".

כאמור, לבסוף נגזר על בת השטן לירז נתן שנתיים מאסר בפועל אך השתחררה לאחר כחצי מתקופת ריצוי העונש.

מדובר בנבלה שאפשר רק להצטער על כך שלא סיימה את חייה בכלא! פסולת אנושית כזאת לא צריכה להסתובב בחברה.

תמונות נוספות של פני הרוע

לירז נתן אלימות בגן ילדים

לירז נתן

כרמל מעודה אלימות בגן ילדים

כרמל מעודה

כרמל מעודה אלימות בגנים

כרמל מעודה

לירז נתן התעללות בילדים

לירז נתן

לירז נתן גננת מתעללת

לירז נתן

גננת מתעללת

כרמל מעודה

מידע אודות המתעללות

יש בידכם מידע אודות כרמל מעודה או לירז נתן?

אנו קוראים לכל מי שמכיר את הנאשמות באופן אישי ויודע על שינוי כלשהו שהן עשו לרבות שינוי שם, כתובת מגורים או כל דבר עדכני ורלוונטי על מנת שנוכל לעדכן את המידע באתר ולא לתת להן לברוח מהבושה כל החיים!

bottom of page