top of page
התעללות בילדים
יעל סבתא אלימות כלפי ילדים
סיגל אלקיים וייס מתעללת

גן "הקטנטנים של יעל" רמת גן

בחודש מאי 2018 נחשפה הפרשה בגן ״הקטנטנים של יעל״ ברמת גן ובו שהו פעוטות בגילאי חמישה חודשים ועד גיל שלוש. הגן הינו גן פרטי שנוהל בידי יעל סבתו. הנאשמת הראשית סיגל אלקיים-וייס ביצעה עשרות תקיפות אכזריות כלפי פעוטות הגן לרבות כיסוי הפנים, הטחות וגרירות וכמו כן השפלות פיזיות רבות כולל גרירתם בגן ללא מכנסיים. ולמרות דבריו של השופט, עונשי המאסר לכלל הצוות הם מגוחכים בלשון המעטה! מתוך דבריו של השופט אדמונד לוי בפסק הדין: " המערערת נטלה על עצמה תפקיד שספק אם יש אחראי ממנו - לחנך עוללים וילדים שאין רכים מהם בראשית דרכם. זהו תפקיד המחייב את העוסק בו למיומנות, נשמה-יתרה, ובעיקר אהבה וסבלנות שאין להן קץ, כי הרי מדובר בילדים שחלקם אף טרם למדו לבטא את עצמם. למרבה הדאבה, נדמה כי המערערת נעדרת כל אותם כישורים, ובמקום להעניק לפעוטות אכסניה חמה ואוהבת, היא הפכה את חייהם של אחדים מהם לסיוט מתמשך".

הסייעות נהגו להתעלל בילדים נכים וחולים על בסיס יומי ובאכזריות בלתי נתפסת! כך למשל, באחד המקרים השטן סיגל אלקיים-וייס אף התעללה הפעוט נכה, חולה אפילפסיה ובעל הפרעות קשב והיפראקטיביות!

ובמקרה נוסף הסייעת אולגה מירושקין תקפה חמש פעמים פעוט עם צרכים מיוחדים ובאחת הפעמים הפכה אותו בכוח על הבטן והצמידה אותו למזרן עם רגלה.

ֿ

מדובר בבנות השטן שמגיע להן להירקב בכלא כל החיים!

כתב האישום המלא

גזר הדין יעל סבתו

נובמבר 2018

כתב האישום הוגש על ידי פרקליטות נגד אלקיים-וייס ונגד הסייעות אולגה מירושקין וקרן כהן קריף בגין תקיפת פעוטות בגן.

מאי 2020

בית המשפט מרשיע את הגננות והסייעות ואת מנהלת הגן יעל סבתו.

יולי 2020

בית המשפט גוזר מאסר על תנאי בלבד למנהלת הגן יעל סבתו.

בית המשפט גוזר שנת מאסר בפועל לסייעת אולגה מירושקין.

אפריל 2021

בית משפט השלום בתל אביב גוזר 22 חודשי מאסר בפועל, פיצוי בסך 3,000 ש״ח לכל אחד מ15 הפעוטות וחציי שנת מאסר על תנאי על הגננת סיגל אלקיים-וייס.

מאי 2021

הסייעת קרן כהן קריף נשפטת לחצי שנה של עבודות שירות.

יולי 2021

ערעורה של סיגל אלקיים וייס נדחה.

תקציר אירועים

סיגל אלקיים וייס גננת מתעללת

נאשמת 1: סיגל אלקיים-וייס, גננת

על פי כתב האישום, בהזדמנויות שונות ורבות תקפה סיגל אלקיים-וייס את הפעוטות בדרכים שונות לרבות בדרך של מכות, דחיפות, משיכות, טלטולים והטחות. במקרים אחדים הן גרמו לפעוטות מכאוב וחבלות של ממש. כתב האישום מתאר סדרת ארועי אלימות שהראשון בהם בחודש מאי 2018 והאחרון בחודש יוני 2018. במהלך תקופה זו מפורטים 31 אירועי תקיפה (כמובנם המשפטי) אשר מתארים עשרות מעשי אלימות כלפי 19 פעוטות.

סיגל אלקיים-וייס תועדה מושכת את המזרנים עליהם נמו הפעוטות בעודם ישנים ובמקרה אחר גם מצמידה חיתולים לפניהם. בכמה מהמקרים נכחו חלק מהנאשמות בגן והיו עדות למעשי התקיפה של האחרות אולם לא מנעו את הפגיעה בשלומם ובבריאותם של הפעוטות, לא דיווחו על כך לגורמים הממונים ולא מילאו את חובתן כאחראיות, מתוקף תפקידן.

על פי כתב האישום, סיגל אלקיים-וייס תקפה פעוט בכף שבזמן ההשכמה היא משכה בחוזקה את המזרן מתחתיו וגרמה לו ליפול על הרצפה ולהתעורר מכך. במקרה נוסף תקפה סיגל אלקיים-וייס פעוטה בכך שהרימה אותה, כשראשה מוטל כלפי מטה, הטיחה אותה בכוח בסל קל וכיסתה את פניה עם חיתול. בהמשך, טלטלה שתי תינוקות תוך הצמדת חיתולים בכח לפניהן. סיגל אלקיים-וייס תקפה פעוטה וכיסתה את ראשה בחיתול בד במשך דקה, כל חטאה של הפעוטה חסר הישע היה שהיא ביקשה לאכול בזמן ארוחת הבוקר!

במקרה נוסף תפסה סיגל אלקיים-וייס את סנטרה את אחת הפעוטות בחוזקה והנפילה את ראשה לאחור. במקרים נוספים מתוארות תקיפות אכזריות של סיגל אלקיים-וייס לרבות הפשלת מכנסיהם של הפעוטות וגרירתם בגן בזמן שהם בוכים, הטחות בכיסאות, משיכות בשיער, גרירות ועוד מעשי שטן.

באחד המקרים השטן סיגל אלקיים-וייס אף התעללה הפעוט נכה, חולה אפילפסיה ובעל הפרעות קשב והיפראקטיביות!

ב19 באפריל 2021 הורשעה סיגל אלקיים-וייס על פי הודאתה ובמסגרת הסדר טיעון, בעבירות אלימות שביצעה כלפי פעוטות תוך כדי עבודתה בגן ילדים. לאחר שכתב האישום תוקן הודתה הנאשמת והורשעה בשלוש עבירות של תקיפה על ידי אחראי הגורמת חבלה של ממש ובריבוי עבירות תקיפה סתם. בית משפט השלום בתל אביב גוזר 22 חודשי מאסר בפועל, פיצוי בסך 3,000 ש״ח לכל אחד מ15 הפעוטות וחציי שנת מאסר על תנאי על הגננת סיגל אלקיים-וייס.

אולגה מירושקין (1)

נאשמת 2: אולגה מירושקין, סייעת

אולגה מירושקין, שהייתה בת 29 בעת התקיפה, הורשעה בתקיפת פעוטות בגן במקרים רבים, ובין היתר משכה אחד מהם בכוח, הטיחה בחוזקה אחר על כיסא וגררה פעוט נוסף על הרצפה.

אולגה מירושקין תקפה חמש פעמים פעוט עם צרכים מיוחדים ובאחת הפעמים הפכה אותו בכוח על הבטן והצמידה אותו למזרן עם רגלה.

 

ב19 באפריל 2021 הורשעה אולגה מירושקין בריבוי עבירות תקיפה סתם.
אולגה מירושקין משכה בכוח, הטיחה על כיסא והצמידה למזרן עם רגלה פעוטות בגן "הקטנטנים של יעל" שבו עבדה. "את החלש שבהם הכתה חמש פעמים", אמרה השופטת.

ביולי 2021 נגזה על אולגה מירושקין שנת מאסר אחת בפועל! ביזיון!

קרן כהן קריף גננת מתעללת

נאשמת 3: קרן כהן קריף, סייעת

קרן כהן קריף שימשה כסייעת בזמן ההתעללות בפעוטות הגן.

היא כמובן גם הגיעה לעסקת טיעון עם המדינה וקיבלה עונש מגוחך שמעלה שאלות קשות בנוגע להתייחסות של המדינה בכל הקשור להתעללות בחסרי ישע וילדים בפרט!

קרן כהן קריף הורשעה בשלושה אירועי תקיפה של פעוטות, האם זה העונש לפגיעה בפעוטות במדינת ישראל? משהו מריח ונראה ממש לא טוב, הגיע הזמן להחמיר בענישה!

במאי 2021  בית משפט השלום בתל אביב גזר חצי שנה של עבודות שירות על הסייעת קרן כהן קריף בגין תקיפת פעוטות! בושה! ביזיון!

נאשמת 4: יעל סבתו, מנהלת הגן

יעל סבתו הייתה מנהלת הגן וידעה על כך הנעשה בגן ולא עצרה את ההתעללות ולא דיווח!בחודש יולי 2020 בית המשפט גזר על יעל סבתו חצי שנת עבודות שירות במסגרת הסכם טיעון, דבר שהוביל לזעם רב וביקורת קשה!

לאחר הפסיקה, הורי הגן זעמו: "אנו רואים בחומרה רבה את אי הצדק שנעשה כלפיי היקר לנו מכל ומודיעים כי לא נשקוט עד אשר תבוצע החמרה בענישה".

בישראל נראה כי הפגיעה בילדים ואי דיווח על התעללות אינה מהווה עבירה חמורה מספיק, בושה ובזיון! אין מילים אחרות שיכולות לתאר את הגועל שיוצא מבנות השטן הללו!

יעל סבתו גננת מתעללת

יש בידכם מידע אודות הנאשמות?

אנו קוראים לכל מי שמכיר את הנאשמות באופן אישי ויודע על שינוי כלשהו שהן עשו לרבות שינוי שם, כתובת מגורים או כל דבר עדכני ורלוונטי על מנת שנוכל לעדכן את המידע באתר ולא לתת להן לברוח מהבושה כל החיים!

bottom of page