top of page
גננת מתעללת המשפחתון של טולי
אלימות כלפי ילדים
גננת אלימה

המשפחתון של טולי

״המשפחתון של טולי״ / ״הגן של טולי״, רמלה

פרשת התעללות ברמלה ב"המשפחתון של טולי", גן פרטי המיועד לתינוקות ופעוטות בגילאי 3 חודשים ועד 3 שנים בחלוקה לקבוצות לפי הגיל.

מקרי האלימות כללו אלימות פיזית קשה, השלכת חפצים, הכשלה ואלימות מילולית בהזדמנויות רבות ומתוך הקפת הנאה מההתעללויות (על פי לשון התביעה).

הסייעות רוחמה סעד, נירית שוויד, ננה חני צאצושיווילי, אורלי שהרגני הורשעו בפברואר 2023 והוטלו עליהן בין חמש לשלוש וחצי שנות מאסר בפועל.

השופט קובו עוד טען בגזר הדין כי "שוב אנחנו נחשפים לפגיעה בפעוטות בגילאים שלושה חודשים עד שלוש שנים. הנאשמות הורשעו בהתעללות ושורה ארוכה של מעשי אלימות. הנאשמות הודו בהסדר אישום מתוקן. המאשימה ביקשה 7 שנות מאסר לכל סייעת וההגנה ביקשה פחות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למקרה ואמר כי "התעללות בפעוטות חסרי ישע היא פשע בלתי נסלח. שוחחתי עם השר המקשר בין הממשלה לכנסת דוד אמסלם ועם יו"ר הקואליציה מיקי זוהר והנחיתי לקדם באופן מיידי חקיקה שתחמיר את הענישה על הפשעים הללו. לא נקבל תופעה פסולה זו ונאבק בה בכל הכלים העומדים לרשותנו".

קישורים:

פסק הדין של נאשמות 1-4

נאשמת 5: ליטל ברסי מנהלת הגן: פייסבוק

נאשמת 6: בטי זיטון (בטי זיתון): פייסבוק

הסייעות נירית שוויד, רוחמה סעד, חני צאצושיווילי ואורלי שהרגני עוכבו לחקירה בחשד להתעללות.

יולי 2020

שופטת בית משפט השלום בראשון לציון זהר דיבון סגל כתבה בהחלטתה כי מחומר החקירה עולה שישנו חשד סביר שהסייעות אכן ביצעו את שמיוחס להן. השופטת צפתה בסרטוני מצלמות האבטחה שבהם תועדו תקיפות אלימות של הסייעות נגד הפעוטות.

כתב אישום הוגש נגד ליטל ברסי, בת 42 , מנהלת "המשפחתון של טולי" ברמלה. ברסי נאשמת בתקיפת פעוטות ובהפרת חובת דיווח. כתב האישום מייחס עבירות של תקיפת פעוטות לסייעות בטי זיתון בת 51, ענבר דוניו בת 31 וקלודין מאיר בת ה28. מנהלת הגן והסייעות מואשמות כי תקפו 11 פעוטות בהזדמנויות רבות במהלך עבודתן בגן, בין היתר במכות, במשיכות, בהטחות, בהשלכת חפצים לעברם והתנהגויות אלימות וכוחניות אחרות.

פברואר 2022

ליטל ברסי, מנהלת הפעוטון "המשפחתון של טולי", הודתה בעבירות במסגרת הסדר טיעון מקל.

יוני 2022

בית משפט המחוזי בלוד גזר בין חמש לשלוש וחצי שנות מאסר בכלא לסייעות נירית שוויד, רוחמה סעד, חני צאצושיווילי ואורלי שהרגני שהורשעו ב-28 אישומים של מקרי התעללות ב-25 פעוטות.

פברואר 2023

ההליך הפלילי נגד קלודין מאיר, ענבר דוניו, בטי זיתון וליטל ברסי בעיצומו.

יולי 2023

תקציר אירועים

אלימות בגן ילדים

נאשמת 1: רוחמה סעד, סייעת

האישומים החמורים ביותר: השליכה חיתול מלוכלך ומגבונים ופגעה בפעוט, הטיחה סל בפעוט וסטרה בפניו בחזקה. נהגה להשפיל את הפעוטות עת שפיזרה חטיפים על הרצפה וגרמה להם לאכול מהריצפה והצליפה בהם באמצעות חיתול בד. נגשה לפעוט שישב בחצר הגן על מגלשה והכתה בראשו באמצעות בקבוק מים. כאשר הפעוטות ישבו סביב לשולחן לקראת ארוחה, הכתה רוחמה סעד את אחד הפעוטות בפניו, אחזה בידו בחוזקה והכתה אותו שוב בידו בעודו בוכה.
הכתה בחוזקה פעוט במצחו כך שראשו נהדף לאחור וגבו נחבט בגב הכיסא. מיד לאחר מכן נטלה בקבוק שהכיל חומר לא ידוע והשפריצה על הפעוט שהוסיף לבכות.

מתוך כתב האישום:

רוחמה סעד הורידה כפכף שנעלה והכתה באמצעותו בראשה של פעוטה שבכתה ובהמשך הרימה והדפה באגרסיביות את הפעוטה א.ש שהחלה לבכות.

סטרה בפניו של פעוט, נגשה לל.ו והכתה בפניו ובהמשך הכתה במצחו.

השליכה חלק ממשחק לעבר הפעוט ר.ס ופגעה בגופו, שבה והשליכה את המשחק לעברו ופגעה בראשו וגרמה לו לבכי.
סטטוס משפטי:

הורשעה בביצוע 5 עבירות של התעללות בקטין,32 עבירות של תקיפת קטין בידי אחראי הגורמת חבלה, 28 עבירות של תקיפה סתם, 2 עבירות של הפרת חובה על ידי אחראי, 2 עבירות של ניסיון לתקיפה סתם.

בית המשפט גזר על רוחמה סעד חמש שנות מאסר בפועל, בנוסף לפיצוי כספי של 70 אלף שקלים.
החלה לרצות את עונשה בכלא נווה תרצה באפריל 2023.

גננת מתעללת

נאשמת 2: נירית שוויד, סייעת

הכתה בראשו של פעוט שרץ לעברה והשליכה לעברו מגבונים.  נהגה להשפיל את הפעוטות עת שפיזרה חטיפים על הרצפה וגרמה להם לאכול מהריצפה והצליפה בהם באמצעות חיתול בד. הכתה פעוט בגבו באגרופה בעת שישב לשולחן האוכל.

מתוך כתב האישום:

נירית שוויד הכתה בראשו של פעוט באמצעות ידה ובעקבות כך הוא איבד שיווי משקל, הכתה באמצעות בקבוק בראשו של ל.ו ובעת שישב על הרצפה, הכתה בפניו בחיתול בד שלוש פעמים ולאחר מכן, הרימה אותו, הטיחה אותו על כיסא והשפריצה עליו מים מבקבוק.
אחזה בידו של הפעוט י.ח והכתה אותו בראשו עם ידה, בהמשך הכתה אותו באמצעות משחק בראשו.

הכתה את הפעוטה ע.נ בראשה וכתוצאה מכך ראשה נהדף קדימה.

סטטוס משפטי:

הורשעה בביצוע 6 עבירות של התעללות בקטין,18 עבירות של תקיפת קטין בידי אחראי הגורמת חבלה, 18 עבירות של תקיפה סתם, 3 עבירות של ניסיון לתקיפה סתם, הפרת חובה על ידי אחראי.

בית המשפט גזר על נירית שוויד ארבע וחצי שנות מאסר בפועל.
החלה לרצות את עונשה בכלא נווה תרצה באפריל 2023.
דף הפייסבוק של נירית שוויד

גננת מתעללת

נאשמת 3: ננה חני צאצושיווילי, סייעת

נהגה לדחוף את האוכל בכפית לפיהם של התינוקות בניגוד לרצונם ובהתעלם מבכיים. ננה חני צאצושיווילי אחזה בכפות ידיו של תינוק, ומשכה אותו מהטרמפולינה עליה ישב והטיחה אותו בחוזקה על המזרן ואף כיסתה את פניו בחיתול בד. בהמשך השליכה גלגל פלסטיק לעבר תינוקת אחר ופגעה בזרועה ושבה והשליכה עליה צעצוע פלסטיק נוסף. סטרה לפעוטות בהזדמנויות רבות. זרקה קוביית משחק לעבר פעוטה שבאותה העת ישנה, הקובייה פגעה בראשונה של הפעוטה שהתעוררה בבכי.

מתוך כתב האישום:

אחזה בכפות ידיו של התינוק ה.י (יליד אפריל 19') ומשכה אותו מהטרמפולינה עליה ישב והניחה אותו בחוזקה על המזרן. בהמשך השליכה גלגל פלסטיק לעבר א.מ (ילידת מאי 19') ופגעה בזרועה ושבה והשליכה עליה צעצוע פלסטיק נוסף.

ננה חני צאצושיווילי השליכה עליה חבילת מגבונים שפגעו בראשה ובגופה וכן השליכה עליה שלושה צעצועי פלסטיק בזה אחר זה שפגעו בראשה ובגופה. דקות לאחר מכן, אחזה בידיו של התינוק א.ע (יליד מאי 19') וגררה אותו, משכה ברגלה של ע.ש (ילידת מאי 19'), גררה אותה על המזרן, אחזה בידה, הרימה והטיחה אותה על גבי הטרמפולינה והכתה בראשה באמצעות ידה. מיד לאחר מכן משכה בידו של התינוק ה.י והשכיבה אותו על המזרן וכתוצאה מכך בכה.
סטטוס משפטי:

הורשעה בביצוע 6 עבירות של התעללות בקטין,17 עבירות של תקיפת קטין בידי אחראי הגורמת חבלה, 18 עבירות של תקיפה סתם.

בית המשפט גזר על ננה חני צאצושיווילי ארבע שנות מאסר בפועל.
החלה לרצות את עונשה בכלא נווה תרצה באפריל 2023.

גננת מתעללת

נאשמת 4: אורלי שהרגני (אורלי שרוני שרגני), סייעת

משכה את זרועו של פעוט בחזקה והפילה אותו על המזרן, כיסתה את פניו בחיתול בד. מואשמת בתקיפות רבות של פעוטות בהזדמנויות שונות. נהגה לדחוף את האוכל בכפית לפיהם של התינוקות בניגוד לרצונם ובהתעלם מבכיים.

דחפה פעוט באמצעות ידה עד שהוא נפל ופגע במזרן עם ראשו. בנוסף כאשר הפעוט נמנם על המזרן הניחה אורלי שהרגני על ראשו חיתול בד ומעל הניחה את ידה כך שהפעוט יכול היה לזוז. כשהצליח להזיז את ראשו, הכתה אותו בראשו באמצעות ידה ודחפה אותו בחוזקה על המזרן. השליכה תינוק לתוך הלול, וכאשר הוא ניסה להתרומם דחפה אותו בחוזקה בראשו ובגבו מספר פעמים. בהמשך לכך תפסה בזרועו כשעמד בלול והחזיק בדפנותיו, שחררה את ידו כך שנפל למזרן בתנופה.

מתוך כתב האישום:

אורלי שרגני אחזה בחוזקה בראשה של התינוקת א.מ בעת שהאכילה אותה בכפית, תפסה את פיה כך שיוותר פתוח והתעלמה מבכייה. בהמשך לכך הרימה אותה במותניה והשליכה אותה על המזרן הרחק ממנה. כתוצאה מכך א.מ נפלה לאחור.

ניגשה אל התינוקת ד.ח ודחפה אותה עד שנפלה אחורנית. בהמשך כאשר סיימה להאכיל אותה בבקבוק והחזיקה אותה בחיקה, דחפה אותה בחוזקה בעורפה הרחק ממנה, הרימה אותה במותניה והטיחה אותה בחוזקה על המזרן, דחפה את ראשה אל המזרן וכסתה אותה בחיתול בד.

סטטוס משפטי: הורשעה בביצוע 5 עבירות של התעללות הקטין, 15 עבירות של תקיפת קטין בידי אחראי הגורמת חבלה, 11 עבירות של תקיפה סתם, עבירה של ניסיון לתקיפה סתם.

בית המשפט גזר על אורלי שהרגני שלוש וחצי שנות מאסר בפועל. החלה לרצות את עונשה בכלא נווה תרצה ביוני 2023.

גננת מתעללת

נאשמת 5: ליטל ברסי, בעלת הגן

 שימשה בעלים ומנהלת הגן, ואף הייתה בעצמה גננת בגן. במהלך השנים 2020-2018.

בהיותה מנהלת הגן, ברסי הייתה מודעת לאווירה האלימה בין היתר על ידי כך שעודכנה מספר רב של פעמים על ידי הורי הפעוטות בדבר סימני חבלה על גופם.

כמו כן, הייתה עדה לאירועים בהם סייעות נקטו באלימות ותקפו קטינים, ואף עודכנה על כך מצד סייעות אחרות. למרות זאת, נמנעה ליטל ברסי מדיווח על המעשים לגורמים הרלוונטיים, ואף נהגה בעצמה בצורה כוחנית כלפי הפעוטות.

הורתה לסייעות האחרות לקשור פעוטות לכסא באמצעות חיתול בד.

על פי כתב האישום, בכמה הזדמנויות, ליטל ברסי אחזה בחוזקה בפעוטות מהמותן או מהכתפיים והושיבה אותם בכח על הכיסא.
סטטוס משפטי: יוני 2022: הורשעה בהסדר טיעון מקל. הפרקליטות מבקשת לגזור על ליטל ברסי שנתיים מאסר בפועל.

דף הפייסבוק של ליטל ברסי

גננת מתעללת

נאשמת 6: בטי זיטון (בטי זיתון), סייעת

הואשמה בתקיפה של פעוטות רבים בהזדמנויות רבות במהלך עבודתן בגן, בין היתר במכות, במשיכות, בהטחות, בהשלכת חפצים לעברם והתנהגויות אלימות וכוחניות אחרות.
בכתב האישום מיוחסות לבטי זיטון עבירות של תקיפה סתם ותקיפת קטין על ידי אחראי הגורמת חבלה של ממש.
עוד נכתב בכתב האישום כי בטי זיטון נהגה להכות ולבעוט בפעוטות הגן. כך למשל, נהגה להכות את אחד הפעוטות באמצעות ידה בראשו. בשני מקרים אחרים בעטה בטי זיטון בפעוטות עת שיחקו בחצר – בפעוט אחד בעטה בבטנו ואילו בפעוט אחר בעטה בחזהו. במקרה נוסף הכתה פעוטה ששכבה על מיטה בגן בראשה באמצעות חבילת מגבונים. במספר הזדמנויות הכתה פעוטות באמצעות כפכפים, משכה אותם בחוזקה בידיהם ובאחד המקרים אף נשכבה על אחד הפעוטות.

סטטוס משפטי: כתב אישום הוגש בפברואר 2022.

דף הפייסבוק של בטי זיטון

גננת אלימה

נאשמת 7: ענבר דוניו, סייעת

קשרה פעוט לכסא ללא יכולת לזוז, מואשמת במקרים רבים של התעללות.
בכתב האישום מיוחסות לענבר דוניו עבירות של תקיפה סתם ותקיפת קטין על ידי אחראי הגורמת חבלה של ממש.
עוד נכתב בכתב האישום כי בענבר דוניו נהגה לאחוז בחוזקה בפעוטות ואף לגרור אותם ברחבי הגן.

ענבר דוניו קשרה לכיסא באמצעות חיתול בד את אחד הפעוטות על פי הנחייתה של מנהלת הגן ברסי. במועדים שונים הכתה הפעוטות בראשם. באחד המקרים המתוארים, לקחה ענבר דוניו כיסא אותו רצתה לאסוף, עת נשען עליו אחד הפעוטות עם גופו וכתוצאה מכך הפעוט נפל וגופו נחבט ברצפה.

במקרה נוסף הרימה ענבר דוניו סנדל מהרצפה וזרקה אותו לכיוונו של אחד הפעוטות שהיה בצדו השני של החדר. הסנדל פגע במגירות בסמוך לראשו של הפעוט וכן בסמוך לפעוטות נוספים שיושבו בסמוך אליו.
סטטוס משפטי: כתב אישום הוגש בפברואר 2022.

גננת אלימה

נאשמת 8: קלי קלודין מאיר, סייעת

הואשמה בתקיפה של פעוטות רבים בהזדמנויות רבות במהלך עבודתן בגן, בין היתר במכות, במשיכות, בהטחות, בהשלכת חפצים לעברם והתנהגויות אלימות וכוחניות אחרות.
בכתב האישום מיוחסות לקלודין מאיר עבירות של תקיפה סתם ותקיפת קטין על ידי אחראי הגורמת חבלה של ממש.
עוד נכתב בכתב האישום כי קלודין מאיר נהגה לאחוז ולמשוך בכח פעוטות וכן להטיחם בחוזקה. באחד המקרים ניגשה מאיר לפעוט שרץ בחצר, אחזה בידו והובילה אותו בכח לתוך הגן שהיה ריק באותה העת. קלודין מאיר הושיבה את הפעוט בחוזקה על כיסא, יצאה וסגרה אחריה את דלת היציאה מן הגן כשהיא מותירה את הפעוט בוכה כשהוא לבדו בחדר. במקרה אחר רכב אחד הפעוטות על בימבה בחצר הגן כשקלודין מאיר תפסה אותו בחוזקה בידו, נשאה אותו לצידה השני של החצר בעודה אוחזת בו באוויר, והטיחה אותו על ספסל
סטטוס משפטי: כתב אישום הוגש בפברואר 2022.

גננת אלימה המשפחתון של טולי

יש בידכם מידע אודות הנאשמות?

אנו קוראים לכל מי שמכיר את הנאשמות באופן אישי ויודע על שינוי כלשהו שהן עשו לרבות שינוי שם, כתובת מגורים או כל דבר עדכני ורלוונטי על מנת שנוכל לעדכן את המידע באתר ולא לתת להן לברוח מהבושה כל החיים!

bottom of page