top of page
אילנה סויסה גננת מתעללת
אילנה סויסה שדרות
אילנה סוויסה שדרות.png

אילנה סויסה, מעון ויצו שדרות

מקרה נוסף של התעללות סדרתית בגן ויצו.
המתעללת החלאה היא אילנה סויסה, ילידת 25 בפברואר 1968, מתגוררת בשדרות ועבדה במשך כ-17 שנים כגננת במעון ויצו בשדרות. המעשים התרחשו במהלך תקופה ממושכת, כאשר סויסה עבדה במעון עד ליום מעצרה ב-31 בינואר 2023. היא התעללה ותקפה את הפעוטות כמעט מדי יום. במעון שהיו באותה התקופה 18 פעוטות בגילאי 6-18 חודשים. הנאשמת עבדה יחד עם שתי מטפלות נוספות.


בת השטן אילנה סויסה נעצרה לאחר שהמשטרה חשפה מעל 400 מקרים של תקיפה.
המשטרה חשפה את ההתעללות לאחר שאחת האימהות שתלה מכשיר הקלטה בבגד של בנה הפעוט וגילתה צעקות וקללות. בכל התקופה מצלמות האבטחה במעון תיעדו את הנבלה הנלוזה אילנה סויסה פוגעת בפעוטות בדרכים שונות, כולל חבטות, הטחות ודריכות על ראשי הילדים.
החקירה הובילה לגיבוש כתב אישום חמור נגד סויסה, הכולל עבירות של תקיפת קטין חסר ישע על ידי אחראי והתעללות נפשית ופיזית. החקירה נוהלה על ידי צוות חקירה מיוחד שהוקם בתחנת שדרות, החקירה כללה צפייה במאות שעות של תיעודים ממצלמות האבטחה, גביית עדויות ממטפלות שעבדו עם סויסה והקלטות קוליות של ההתעללות. החוקרים צפו במקרים רבים של תקיפה והתעללות שתועדו במצלמות האבטחה, אשר סיפקו תשתית ראייתית מבוססת נגד סויסה.

כתב האישום מפרט סדרה של מקרים חמורים של תקיפות והתעללות פיזית ונפשית שביצעה סויסה בפעוטות תחת השגחתה. ההתעללות כללה מעשים כגון:
דריכה על ראשו של פעוט: על פי כתב האישום, פח האשפה אילנה סויסה דרכה על ראשו של פעוט למשך זמן ממושך עד שהצליח להתחמק ממנה.
צביטות והכאות: הפושעת אילנה סויסה נהגה לצבוט ולהכות בחוזקה את הפעוטות, כמו כן, לפחות במקרה אחד, וחבטה אילנה סויסה בראשה של אחת הפעוטות באמצעות מקל מגב.
הטחות והפלות תוך סיכון לנזק בלתי הפיך: האשפה האנושית אילנה סויסה הטיחה ילדים בכוח לרצפה ובלולים, גררה אותם והפילה אותם כך שראשיהם הוטחו ברצפה בחוזקה.
האכלה בכוח:  אילנה סויסה האכילה את הפעוטות בכוח, הושיבה אותם בכוח על כיסא ודחפה אותם בחוזקה לאחור וכל זאת כשהם ממררים בבכי.
זריקות וחבטות: אם לא די בכל התיאורים הקשים המוזכרים לעיל, בת השטן אילנה סויסה גם נהגה לזרוק משחקים וחפצים נוספים על הפעוטות וגרמה לפציעות בראשם ובגופם.
שינה: הכולרע אילנה סויסה הטיחה לא פעם את פעוטות הגן בחוזקה במזרן בזמן השינה.

כשלוש שנים לפני חשיפת הפרשה, רשת ויצו ערכו לסויסה שימוע בגלל התנהגות לא ראויה - אך לבסוף החזירה את המטפלת לעבודה, דבר אשר עורר את זעמם של הורי הקורבנות.
לבסוף, בחודש מאי 2024, נגזר עונשה של הנבלה הסרוחה אילנה סויסה במסגרת הסדר טיעון והיא נשלחה ל7 שנות מאסר בפועל באחת מפרשות ההתעללות הקשות ביותר שנראו במדינת ישראל.

מוויצו נמסר בתגובה: "מבדיקה שנעשתה אצלנו לעובדת לא נערך שימוע. לצוות המעון ולאילנה בכלל זה נערכה שיחת ריענון נהלים. במסגרת מדיניות הארגון לאפס סובלנות במקרים כאלה - העסקת העובדת הופסקה מיידית. אנו מתפעלים מערכת ארצית של פיקוח, בקרה והדרכות צוותים במטרה למנוע הישנות מקרים כגון אלה. חשוב לציין ולחדד כי לצוותים ולמנהלים אין כל אפשרות לצפות ולפתוח מצלמות, אלא אך ורק לגורמים הרלוונטיים ובהם המשטרה ומשרד החינוך". 

כתב האישום

בקשת המעצר עד תום ההליכים

סיכום גזר הדין

מעצר! המשטרה עוצרת את אילנה סויסה בחשד לעבירות אלימות קשות.

ינואר 2023

 כתב אישום! כתב אישום הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד המטפלת אילנה סויסה בגין התעללות פיזית ונפשית ב-18 פעוטות במעון ויצו בעיר שדרות.

מרץ 2023

מעצר עד תום ההליכים! בית המשפט מורה על מעצר עד תום ההליכים של אילנה סויסה!

דצמבר 2023

הרשעה! בית המשפט המחוזי בבאר שבע מרשיע את אילנה סויסה על פי הודאתה בגין התעללות ותקיפה של קטינים, עליהם הייתה אחראית במסגרת עבודתה כגננת בפעוטון.

ינואר 2024

 גזר דין! 7 שנות מאסר בפועל!

מאי 2024

תקציר אירועים

אירנה שקירובה גננת מתעללת

יש בידכם מידע אודות שרית אילנה סויסה?

אנו קוראים לכל מי שמכיר את הנאשמת באופן אישי ויודע על שינוי כלשהו שהיא עשתה לרבות שינוי שם, כתובת מגורים או כל דבר עדכני ורלוונטי על מנת שנוכל לעדכן את המידע באתר ולא לתת לה לברוח מהבושה כל החיים!

bottom of page